W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Aktualności

Unia Susz : LZS Jamielnik 5:0 (1:0)

• autor: unia_susz, 2012-05-20 13:10

Wczoraj tj. 19.05.2012r. Unia Susz podejmowała na własnym terenie zespół z Jamielnika. Mecz, miał być tylko formalnością okazał się dla nas bardzo nerwowy.

Od początku to Unia przejęła inicjatywę i popisywała się coraz groźniejszymi akcjami. W 30 pierwszych minutach to Unia powinna prowadzić dosyć wysoko, lecz skuteczność w naszej drużynie była daleka od ideału. Nie wykorzystanych sytuacji było bardzo dużo, a goście potrafili odpowiedzieć na to tylko jednym niecelnym strzałem. W końcu 40 min. penetrującym podaniem do Mariusza Gąsiora popisał się Paweł Bieńkowski, i ten pierwszy idealnie obsłużył Tomasza Lewandowskiego. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmienił. W trakcie przerwy piłkarze miło zaskoczyli Łukasza Szczepańskiego. Na drugą połowę piłkarze z Susza wyszli nastawieni na atak. Praktycznie druga połowa wyglądała tak samo jak pierwsza. Unia atakowała i jak na złość, nie mogła trafić do siatki. Piłkarze z Jamielnika nadal nie groźnie kontrowali. Około 75 minuty niesygnalizowane dośrodkowanie Łukasza Szczepańskiego w pole karne, a wynik podwyższa ponownie Tomasz Lewandowski, który kapitalnie uderza z główki. Wtedy Unia poczuła ten luz i chwilę później, po świetnym rajdzie Mariusza Gąsiora do siatki trafia Łukasz Szczepański. Dumny tatuś zrobił sobie niezły prezent. W międzyczasie piłkarze z Susza nadal grzeszyli skutecznością, a Jamielnik oddał niegroźny strzał. 80 minuta gry Paweł Bieńkowski zostaje sfaulowany w okolicy 18 metra od bramki. Do piłki podchodzi Mariusz Gąsior, popisując się zaskakującym uderzeniem między murem przeciwnika, prowadzimy 4:0, a bramkarz był bez szans. Chwilę przed zakończeniem spotkania Sebastian Marciniak podaje do wychodzącego Sylwestra Sawczuka, ten pewnym dośrodkowaniem znalazł Pawła Bieńkowskiego, który takich okazji nie marnuje. Mecz kończy się wynikiem 5:0. Uważam, że mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu, ale pokazaliśmy charakter i udowodniliśmy jak pewna w tej rundzie jest nasza obrona. Drużyna gości zaprezentowała charakter i wolę walki. Życzymy im dużo szczęścia i utrzymania się w A klasie. Najważniejsze, że podopieczni Krzysztofa Furmańskiego zdobyli 3 pkt. Unii brakuje tylko jednego zwycięstwa aby awansować do ligi okręgowej. Wszystko może już się rozstrzygnąć w Rudzienicach. Warto zauważyć, że zabrakło kilku kluczowych piłkarzy.

Baczewski(C) - Jakielski, Wiśniewski, K. Kresimon, Gąsior - Bieńkowski, Marciniak, M. Puwalski(45' Bielak), Szczepański, Lewandowski - Sawczuk.

W rezerwie: Pawlik, P. Puwalski